22.09.2023
Anasayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

stories.angelsturkiye.com blogumuz zaman zaman güncellenen bir blog sitesidir. Bloglarımızın çoğunluğu bir hayli uzun, özgün ve tamamen otantik içeriktir. Bildiğimiz, deneyimlediğimiz, fikir sahibi olduğumuz ve faydalı olmaya çalıştığımız hususlarla alakalı paylaşımlarımızdan haberdar olmak için blogumuza abone olabilirsiniz. Çok sık içerik girişi yapılmadığı için fazla bildirim almazsınız.

Blogumuzdaki içeriklerin, işe yarar türden olması için elimizden geleni yaptığımızı ve çok daha iyi olabileceğinin bilincinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Lütfen yazılarınızla katılmak isterseniz basitçe üyelik açıp içerik gönderebilirsiniz.

Blog kategorilerindeki tüm yazılar kişisel deneyimlerimiz, bilgimiz ve tarafsız gözlemlerimiz sonucu yazılmıştır. Burası Türkiye’deki bazı gay magazin siteleri konseptinde sürekli paylaşım yapan bir haber sitesi değil, mini bir blog sitesidir. Burada her gün veya belli bir düzende içerik paylaşılmaz. Değişik aralıklarla, yer yer çapıcı başlıklar, olası farklı açılardan ele alınmış olup, çoğunlukla, uzun soluklu ve rastgele tarihlerde paylaşılmıştır.

Ana kategoriler:

Lgbti: Genel olarak Lgbt içerikli tüm yazılar bu kategoride. Eşcinsel erkeklere ve genel olarak Lgbt içerikli bildiğiniz şeyler yani

Arkadaşlık siteleri: Bu kategoride genel olarak çöpçatan servislerinden bahsediyoruz. İşin magazin veya bazen derin gözlemsel kısmı da buna dahil.

Gay siteleri: Bu kategori yine aynı şekilde gay arkadaşlık site ve uygulamalarını bazı açılardan ele alan yazılarla dolu. AngelsTurkiye projemizin de reklamının yapıldığı kategori.

İlişkiler: İlişkiler kategorisi, çoğunlukla güncelliğini hiç yitirmeyecek türden. Çünkü insanlar arasında gelişen parametrelerin dinamikleri hep aynı. Olanlar parametrelere oluyor. Onlar değişiyor. Ve bu dinamikler teknoloji kadar hızlı değişmiyor ama teknolojiye de uyum sağlayıp ilişkileri direkt veya dolaylı olarak etkiliyor. İnsanlar ve yaşama dair olan bitenleri ilişkiler kategorisinde paylaştık. Yani ilişkiler hakkında çok şey söylemeye gerek var mı? Aslında evet var! Olmasaydı bu kategori olur muydu? Olmazdı elbette 🙂 İlişkilere istinaden tüm yazdıklarımız bu alt kategoride. Sizin de eklemek istedikleriniz varsa anonim kalarak gönderebilirsiniz.

Trans farkındalık: Bu kategori genel olarak travestilik, Türkiye’de travesti olmak ve kavramların karmaşasını netleştirmek ve özellikle travestilik olgusu hakkında farkındalık katmak için oluşturulmuştur. Kişisel deneyimlerimizin dışa vurumunun da farkına varacaksınız.

Lubunca denemeler: İleri düzey lubunca seviyesinde yazılar bu kategori de.

Galeri: Tüm fotoğraflar galeriler kategorisinde. Amatör çekimlerdir

Teknoloji: Teknoloji dünün bugünün ve yarının konusu! Genel olarak teknoloji ve internet dünyasıyla alakalı mümkün mertebe detaylı ama az sayıda içerik bulunan bu kategorimizde gönderi sayısının görece az olması, bir teknoloji blogu olmadığımızdandır. Bunun uzmanları da değiliz elbette! Ve bu kategoride de uzmanlık alanı gerektiren konular zaten yok. Yani çoğumuzun bilebileceği şeyler. Öte yandan her tamirci her şeyi tamir mi ediyor? Hayır. Ama teknolojinin içinde mi ? Tabii ki evet! Hepimiz bir şekilde öyleyiz yani teknolojinin içindeyiz. Cihazların tekniği başka mesele. Yazılımları ise bambaşka bir mesele. Bizler, teknolojinin kaymağını yiyen, sefasını süren, yer yer yorumlayan, faydalı olmak için bildiklerini bloglarında yazan, sosyal medyada hesaplarında paylaşan video çeken kişileriz de değil mi? E tabi, sefasını sürüyoruz derken, teknolojiyle ne derece iç içe veya alakadar olduğumuzla doğru orantılı bir sefa sürme bu. Sefa sürme işi de teknolojiyi satın alma gücünüzle alakalı. Yani kısaca blog sitemizin konsepti bu değil…  Bu alana yönelik babayiğit siteleri de hepimiz takip ediyoruz zaten. Lakin bu hiç bir şey katmayacağımız anlamına gelmiyor. Bu yüzden az ve öz.

Ve ayrıca belirtmek isterim ki, bilişim ve yazılım sektöründe olan binlerce LGBT var. Teknoloji, teknik, elektronik ve üretim aşamasında da öyle. E o zaman teknoloji kategorimizde olsun.  Hani ayrıca böyle bir blog sitesinde de böyle bir kategorinin olmasını meşrulaştırmaya da çalışıyoruz 😉 Zararı yok aksine faydası var. Keza bu kategori topluluğumuzda oluşturmak istediğimiz kitleyi de yakından ilgilendiriyor.

Özellikle teknoloji alanında 3 4 sene önce yazılanın 3 4 sene sonrasıyla tutuşmaması veya güncelliğini korumaması da söz konusu. Bu yüzden bu blog sitesinde değindiğim bazı konuların uzun süre güncelliğini korumasını beklemekteyim. 

Teknoloji deyince akla ilk gelen mobil cihaz haberleri genelde teknoloji ve haber sitelerinin uzmanlığı. Yani bu blog sitesinde öyle haberler yok! Zaten ülkemizde buna yönelik yayın yapan yeterince web sitesi bulmak mümkün. Bu yüzden internet ve teknoloji gündeminden sürekli güncel haberleri paylaşmaktansa en az 3 – 5 yıl güncelliğini koruyabilecek daha genel başlıkları ele almaya çalıştım. Bu bağlamda bu blogdaki, teknolojinin bazı açılarını ve kişisel görüşlerimizi orijinal bir üslupla değerlendirmeye çalıştığımız başlıkların, uzunca süre okunma değerini korumasını beklemekteyiz.

Örneğin, genel rutinde olmadığı halde kategorideki Blogger ve WordPress kıyaslama konusu güncelliğini yitirdi ve bunu yeniden düzenlemek durumunda olabiliyoruz. Çünkü bahsi geçen bu 2 platform haberleri, teknolojik cihazlar kadar çok evrim geçirmiyor ve 3 5 sene de bir ele almak konuların güncelliğini koruması için yeterli.

Dizi film: Film izlemek ne kadar da keyifli. İnsanı alıp götürüyor bambaşka diyarlara. Tam bir film kolik birisiyim ve film izlemeyi çok seviyorum. E tabi kim sevmez ki film izlemeyi? E vardır illaki sevmeyenler de 🙂 Hatta birinin sevdiğini biri sevmez, senin tarzın bana uymaz falan. Film izlemek her ne kadar keyifliyse, film önerilerinde bulunmak da benim için ikinci bir keyif diyebilirim. Her filmile ilgili bişiler yazamıyoum ama. E tabi bazen gerçekten çok iyi filmleri bile sırf tarzım olmadığı için izlemiyorum. Örneğin IMDB’yi bakınca bazen öyle garip filmlerin yüksek notlar aldığını görüyorum ki… Yani alıyorlar çünkü gerçekten iyi filmler. Ama bir gram ilgimi çekmiyor yapacak bir şey yok. Dedim ya, birinin sevdiğini bir başkası sevmeyebilir. Ben inanılmaz şeylerin olduğu, bilim kurgu, fantastik, korku, (bazen gerilim) dövüş sanatları, tarzında filmleri severim. Bu yüzden bu blogda sıklıkla bu tarz filmler hakkında paylaşımlar bulacaksınız. Bütün bilim kurgu filmleri mi? Hayır değil tabii ki de. Gerçekten iyi olan seçmece şeyler. 

Yaklaşık 1 tb (terabyte) bir film arşivim var. Bazılarını defalarca izledim. Artık böylesi film arşivi tutmanın bir anlamı pek yok çünkü elinizin altında internet olunca hiç gerek kalmıyor hani. Demem o ki arşivimdeki bütün filmler sadece, ama sadece tarzım olan filmler. Arşivimde yer alacaksa kesinlikle tarzım olan bir şeyler olmalı. İzlediğim bütün bilim kurgu filmleri yok mesela. Çünkü bazılarını arşivlemeye gerek bile duymuyorum. Ancak hayal gücümün sınırlarını zorlayan beni heyecanlandıran her film arşivimde mutlaka yerini almıştır. 

Marvel hayranıyım evet, o yüzden Marvel filmlerini ayrı bir klasöre tıkıştırdım. Emeğe saygı ayrı bir mesele ama Türk filmleri genel olarak tarzım değil. Elbette muhteşem bazı baş yapıtları kaçırmadım. Ama babam ve oğlumu halen izlemedim 🙂 ağlamaya hiç niyetim yok. Düşünün Avengers end game filminde ağlıyorsam, babam ve oğlum filmini izlersem ne olurum acaba 🙂 Hani kasıt yok yanlış anlaşılmasın. Çünkü Türk yapımı muhteşem bir bilim kurgu filmi izlemedim, veya Alman, Fransız, İtalyan yapımı muhteşem bir bilim kurgu da izlemedim. En yakın Rus yapımı bir kaç tane izledim ama onlarda pek sarmadı. Yapacak bir şey yok. Amerikan sineması bu işte en iyisi. Amerikalı olmaları bizi neden bağlasın ki filmin uyruğundan bize ne 🙂 Gora yı izledim evet güzeldi 🙂 Veya Türklerin uzayla imtihanı onu da izledim 🙂  

Bu blogu, daha doğrusu böyle bir blogu açma fikrini uzun zamandır istiyordum. Hatta 2015 te eniyisahne.com diye bir denemem oldu. Amacım filmlerin eniyisahnelerini kesip yayınlamaktı. Ama beceremedim. Hem Instagram hem Youtube telifi basıyordu. Bu bir şey değil bir filmin en iyi sahnelerini hazırlamak kesmek biçmek saatler alıyordu. Üstelik o dönemde İnstagram da video süresi 15 saniyeydi. 15 saniye içine sığdırdıklarıma kısaca bakmak isterseniz instagram adını verdim 🙂 Muhtemelen o hesabımda burada paylaştıklarımı yayınlarım. Film eleştirmeni değilim ve sanatsal bir bakış açısı sunmayacağımı belirteyim. Tiyatroya her giden tiyatrocu, filmi izleyen herkes de yönetmen değildir. Herkesin çok beğendiği bir film hakkında mutlaka yazacak bir kaç cümlesi muhakkak olur. Benimde oluyor sıklıkla. Burada gerçekten iyi filmlerden bahsedeceğim merak etmeyin. Hakkımda sayfasını zamanla güncelleyebilirim. Takipte kalınız. Sevgilerle

stories.angelsturkiye.com blogumuz, kayıt olabileceğiniz bir arkadaşlık servisi hizmeti sunmaz. blogumuzda tanıtımını yaptığımız gay arkadaşlık ve sosyal ağ sitesi Angelsturkiye platformuna kayıt olmanız gerekmektedir

Dilerseniz sık sık güncellenen sosyal medya hesaplarımızı takibe alabilir veya topluluk ve sohbet servisi AngelsTurkiye projemize katılabilirsin. Orada belki arkadaş edinmen olasılıklar dahilinde 😉

AngelsTurkiye Proje hakkında

Bu blog sitemizde yeni nesil gay sohbet sitesi projemizin tanıtımını için paylaşılmış içerikler görebilirsiniz. yönleneceğiniz site aracılığıyla söz konusu projemizin sosyal medya hesaplarına ulaşabilir ve hakkımızda veya vizyonumuz sayfasından çok daha fazla bilgi bulabilirsin. İlginç özellikleriyle öne çıkarmaya çalıştığımız sohbet sitesi projemiz kameralı ve sesli görüşme özelliğinin yanı sıra üç boyutlu sohbet odalarını da bünyesinde barındırmaktadır.

Projemiz henüz başlangıç aşamasında olmasına rağmen sosyal medya kanallarımızdaki görünürlük çalışmalarımız sayesinde yaklaşık 14.000 üyeyi geçtik. Projemiz görünürlüğünü sadece blog yazıları ve sosyal medya kanalları üzerinden sağlamaktadır.

Neden sosyal medya kanalları

Sosyal medya kanalları Google’ın ücretli reklamlarına kıyasen daha uzun vadede daha kalıcı bir kullanıcı kitlesi demektir. Özellikle Tumblr Twitter Pinterest Facebook gibi sosyal medya kanallarımızdan gelen tüm üyelerimiz sosyal medya kanalları ile projemizdeki üyeliklerini etkinleştirmiş kişilerdir. Bu kişiler oluşturmaya çalıştığımız İlk 10000 üyenin arasına girmiştir. Sosyal medya kanallarımızdan tanıtımını yaptığımız gay sohbet sitemiz ilk hedefimize ulaştıktan sonra, Google reklamlarını etkinleştirmek planlarımız arasında. ayriyeten belirtmek isteriz ki bu tarz arkadaşlık siteleri ve benzeri gay sohbet kanalları öncelikle sosyal medya kanallarındaki görünürlükleriyle var olmaya başlarlar. Bu bağlamda denebilir ki çevrimiçi bir topluluk oluşturmak zaman meselesidir.

Haricen size sunduğumuz gay sohbet projemizin yüzde 90 oranda ücretsiz olması özellikle çok daha fazla kişiyi projemize getirecek olan ücretli Google reklamlarına başlamanızı geciktiren diğer faktörler arasındadır. Yani kişilerden herhangi bir kazancımız yok. Ariyeten şunu da eklemek gerekir ki bu ve benzeri reklam çalışmalarına başlamadan önce projemizin halihazırda belirli bir kullanıcı sayısına ulaşmış olması çok daha avantajlı ve yerinde atılmış bir adım olacaktır.

Projemize çok uzun bir süre boyunca tamamen ücretsiz sunmaya çalışacağız. Bu süreci mümkün olduğu kadar uzun tutmak için projemize Google reklam ortaklığı ile Entegre ettik. bu reklam ortaklığının yıllık bazda sunucu masraflarımızın hepsini veya bir kısmını karşılamasını beklemekteyiz. Böylece projemizi mümkün olduğu kadar ücretsiz kalmasını sağlamak için önemli faktörlerden bir tanesini gerçekleştirdik.

Google reklamları hakkında

Google reklam ortaklığı onay alması zor bir süreçtir. Bu bağlamda projenin Google’ın tüm kullanıcı politikalarına ve reklamveren politikalarına uygun bir alt yapı sunması gerekmektedir. bu durum projemizi gönül rahatlığıyla ve güven içinde kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir. özellikle Türkiye’deki diğer bütün yerli eşcinsel arkadaşlık ve sohbet uygulamaları arasında Google Adsense reklam ortaklığını alan ilk blog ve Arkadaşlık sitesi servisi olduğumuzu da bilmenizi isteriz. Kullanıcılarımız dilerse çok küçük bir miktar karşılığında reklamları kaldırabilirler.

Sıradan Gay sohbet sitelerine görece daha ilginç bir alternatif

Gay sohbet sitesi projeniz özellikle tasarım ve kullanıcı kolaylığı açısından çok daha güçlü bir arayüze sahiptir. Kusursuz yazılım muhteşem tasarımla birleşti. sıradan gay sohbet odalarının yanı sıra diğer birçok interaktif özelliği kullandıkça keşfet.

Uygulama mağazalarından indirebilirsiniz

projemiz kurulduktan kısa bir süre sonra önce Android ve daha sonra Apple Store mağaza uygulamalarının gerektirdiği tüm güvenlik prosedürleri yerine getirdikten sonra aynı anda her iki platformda da uygulama marketleri arasında yerini almıştır. Ancak Apple mağaza girişimizi ilk yıldan sonra, yıllık maliyetten ötürü kaldırdık. Çünkü Applestore her sene yıllık ücret istiyor ve ücretsiz bir proje olduğumuz için bunu ödemeye şimdilik gerek duymuyoruz. Kullanıcılarımız dilerlerse tarayıcı üzerinden de rahatlıkla ulaşabilirler. Burada genel kullanım hakkında biraz bilgi sahibi olabilirsiniz. https://stories.angelsturkiye.com/uygulama-kullanimi/

%d blogcu bunu beğendi: