gay sohbetgay arkadaşlık siteleriLgbt farkındalıkTrans farkındalık
DOLAR
18,6408
EURO
19,6351
ALTIN
1.075,92
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
19°C
İstanbul
19°C
Hafif Yağmurlu
Pazar Az Bulutlu
17°C
Pazartesi Hafif Yağmurlu
13°C
Salı Hafif Yağmurlu
11°C
Çarşamba Hafif Yağmurlu
15°C
Bu yazı; Aşık olup evlendiyseniz ( size uymaz) Aşık olmadan evlendiyseniz (gay’seniz uyabilir) Evlisiniz ve bir başka erkeği seviyorsanız ( gay’seniz uyabilir) Evli ve mutluysanız ( size uymaz) Lezbiyenleri de katarsak ilişkileri tanımlamak için kullandığım cümlelerde ve hikayenin derinliğinde kayıplar olacağı için erkekleri baz alın lütfen 🤭 Aşık olmadan evlenmek...
06.12.2022 22:59
118
Erkek genelevi açarlarsa sizce talep olur mu? Hatta belki kadın genelevlerine olan talebi bile geçer diye mi düşünüyorsunuz? Öyle düşünüyorsanız muhtemelen bu erkek genelevlerine en büyük talebi de erkek eşcinseller gösterecektir diye de düşünüyorsunuzdur. Bildiğiniz üzere kadın genelevleri, özellikle günümüzde toplumsal açıdan sıkıntı değil. Kadın erkek ilişkisi, devletler tarafından da...
12.08.2022 02:46
2123
Lubunya şerbeti Lubunya şerbeti yani lubunyaya şerbet alıkmak lubunya ortamında çok cömert bir harekettir. E tabi cömertliğin ne olduğunu ve neden cömertlik olarak nitelediğimi anlamak için lubunya şerbetinin ne olduğunu bilmeniz gerekir. Dikkat şerbet kelimesi önemli bir kelime : ) Lubunca dilinde çok gullüm olan ve anlam taşıyan ve ayrıca...
22.05.2022 18:15
1335
Özellikle günümüzde lgbt bireylerin görünürlüğü arttıkça ilginç bir şekilde eşlerinin eşcinsel olabileceğini düşünen kadınların sayısı da artış gösteriyor. Lgbt görünürlüğünün eşcinselliği arttırdığını söylemeye çalışmıyorum… Hatta aksine lgbt görünürlüğünün toplumun tüm kesiminde bir farkındalık yaratıyor bile diyebiliriz. Bu bağlamda, gördüklerinizden öğrendiklerinizi baz alarak eşinizin eşcinsel olabileceğinden şüphe ediyorsanız bunu kesinlikle kendisi...
17.08.2022 02:46
1694

Ağız kokusu – Hijyen ilişkilerde belirleyici

Ağız kokusu – Hijyen ilişkilerde belirleyici
16.08.2022 02:46
2501
A+
A-

Ağız kokusu çiftler arasındaki bütün elektriği kökünden sarsacak kadar ciddi bir problemdir. Her ne kadar kadın erkek ilişkileri öncelikli olarak akla gelse de gay ilişkilerde de bu önemli bir detay. Gay erkekler genelde çok eşlidir. Koku problemi çok eşli ilişkiler yaşayanların sıklıkla karşılaştığı bir durum olduğu için gay ilişkilerin de altını çizmek istedim. Bizim toplumda ciddi gay ilişki konseptinin henüz oturmadığını düşündüğüm için çoğu lgbt bireyin az veya çok çokeşli yaşadığı kanısındayım. Her gün veya haftada bir başka partnerlerle koli yapmak çok eşliliktir. Veya eşcinsel ilişkilerde çok eşlilik başlıklı asıl yazıya bir göz at derim.

Ağız hijyeni ve sosyal ilişkiler

Sonuç olarak ağız kokusu genel olarak gecelik veya uzun süreli ilişkilerde partnerler için olumsuz deneyimdir. Özellikle günlük geçici ilişkiler de partnerler bir birine ‘ağzın kokuyor’ demeyi ayıp olur çekincesiyle tercih etmezler. Nasıl olsa gidecek diye sadece similya odaklı davranırlar. Hani bildiğimiz koli muhabbeti 🙂 Ancak ağız kokusu aktif veya pasif fark etmeksizin parteriniz için kabustur. Bazı ilişkilerde eşler birbirine bu konuyu açmaya temkinlidir. Bu konuyu konuşmaya utanan çok sayıda çift vardır. Özellikle bazı evli çiftler bu konuyu konuşamamaktan ve sırf bu sebebin oluşturduğu iticilik yüzünden boşanmanın eşiğine kadar gelmiştir.

ağız kokusu

Ağız kokusu problemi çoğu partnerin görmezden geldiği veya yer yer fark etmediği bir detaydır. Cinsel hayatlar bir yana; Her meslek gurubundan insan ağız kokusuna sıklıkla maruz kalmıştır. Özellikle de erkeklerin bu konuda daha dikkatsiz olmaları, eşcinsel ortamındaki erkeklerin ağız kokusu problemiyle neden daha çok karşılaştığı durumunu haklı çıkarır. Ama bir ayrıntıya çok dikkat. Özellikle de hetero görünen aktifler bu konuda sorunludur. Çünkü bildiğimiz tanımdaki gay erkekler kendilerine ve kişisel bakımlarına daha çok dikkat ederler. Diginler malesef hetero gurubunda olup kendine çok bakmayanlar gurubuna girer. 🙂

Ağız kokusu sebebi tıbbi bir sorun da olabilir yediklerinizden veya ağız içi bakım eksikliğinden kaynaklı geçici bir durum da olabilir. Ve ağız temizliğini önemsememekten kaynaklı ağız kokusu problemi en sık karşılaşılan sebeplerin başında gelir. Buna çok dikkat etmelisiniz.

Tıbbi sorunlardan kaynaklı ağız kokusu

Herhangi bir sağlık sağlık sorunundan ötürü oluşan ağız kokusu için doktora başvurmalı ve sorunun kaynağını tespit etmelisiniz. Bazı ağız kokuları mide problemlerinden veya bazı ilaç kullanımından kaynaklıdır. Ayrıca diş çürükleri ve diş eti problemleri de ağız kokusuna sebep olur. Örneğin bazen, dişinizin çürüğü, ilk aşamalarında sizin fark etmeyeceğiniz türde seyreder.

Bu ilk aşamada ağrı yapmayacağı için ağzınızın çürük dişten ötürü koktuğunu da aylarca fark etmezsiniz. Açık sözlü bir partnerle karşılaşırsanız, bunu yüzünüze karşı söyleme ihtimali yüksek. Ama partneriniz dişiniz çürüğünden mi yoksa bir sağlık probleminiz olduğu için mi ağzınızın koktuğunu bilemez. Çünkü sadece çürük diş değil, mide problemleri veya hijyenik olmayan ağız içi de ağız kokusuna sebep olur. Zaten böyle bir probleminizin olup olmadığını partnerlerinizin davranışlarından kolaylıkla anlayabilirsiniz. Genel olarak sizinle öpüşmeme eğilimi içinde olurlar.

Hijyen kaynaklı ağız kokusu

Ağız kokusu sorunu çoğunlukla uygun hijyen sağlanmayan ağızlarda ortaya çıkar. Yani basit bir temizlik problemidir. Yediklerinizden ve biyolojik sıvılardan kaynaklı olarak ağız içinde sürekli bakteri oluşur. Temizlenmeyen ağız içi ise bakteriden ötürü koku üreten ortama dönüşür. Sabahları uyanınca da ağız kokusu beklentiler arasındadır. Çünkü gece boyunca uyurken ağızda bakteri oluşumu artar. Sabahları uyandığınızda bir defa diş fırçalamak bazen yeterli gelmez. İkinci kez fırçalarsanız ağzınızdan çok daha emin olabilirsiniz.

Sarımsaklı veya ağır kokulu yemeklerden sonra da ağız içini iyi temizlemek gerekir. Bazı durumlarda tek fırçalama bile yetmez ve ikinci kez diş fırçalamak veya diş fırçaladıktan sonra ağız bakım suyu kullanmak gerekir. Özellikle dil üstü de fırçalama sonunda ihmal edilmemeli ve temizlenmeli. Diş fırçasıyla geriden ileriye doğru bir kaç kez hafif bastırarak hijyen sağlamak önemli. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçasını ağzınızı komple çalkalamadan önce suya tutup dilinizin üstünü fırçalamayı unutmayın.

Hafif diş çürüğü kokusu kısa vadede atlatılabilir

Diş çürüğü ağız kokusunun yaygın sebeplerindendir. 20 ve 30’lu yaşlarda sık görülen bir problemdir. Bazen bazı partnerlerle ağzında çürük olsa dahi ilk öpüşme esnasında ağız kokusu anlaşılmaz. Ancak kişinin henüz başlangıç aşamasında olan diş çürüğü problemi öpüşmenin şiddetine göre kendini ele verir. Özellikle ağrılı döneme girmedikleri için bunu fark etmeyenlerde olabilir.

Dişçiye gitmeye üşenen veya öteleyen kişiler ise genelde geçici olarak diş çürüğü kokusunu baskılamaya çalışır. Çünkü iyi bir fırçalama ve temizleme suyu ile çürük kokusunu baskılamak mümkün. Ancak bir kaç saat sonra çürük bölge yeniden bakteri üretmeye başlar ve artık baskılanması zor olur. Bazı durumlarda fırçalamanın hemen ardından dahi, derin öpüşmeden kaynaklı bakteri üretimi artar. Normalde gündelik hayatta bir kaç saat koku yapmayan diş, öpüşmeden ve ağız sıvıları temasından kaynaklı daha hızlı bakteri üretir ve koku yapar.

Öpüşmeye hazırlık için ağız temizliği

Ağız kokusu, çürük veya sağlık sorunu olmasa dahi oluşur ve normaldir. Çoğu birey yemeğin hemen ardından dişini fırçalamaz ve bu günlük hayatta genelde sorun olmaz. Ancak bir partnerle buluşmadan önce biraz daha özen gösteririz ve dişlerimizi fırçalarız. Ancak derin öpüşme için basit ve kabataslak fırçalama yeterli olmayacaktır.

Nasıl ki vücudumuzun temiz kokması için iyi bir banyo gerekirse temiz bir ağız için de dişleri çok iyi fırçalamak gerekir. En az 2 dakika boyunca dişlerin her bölgesi özenle fırçalanmalı. Çoğu erkek partner bu konuyu duş alma meselesi gibi üstün körü yapar. Normalde 2 dakika civarında sürmesi gereken fırçalamayı yalandan 20 30 saniyede tamamlamaya çalışırsanız, ağızınızda bakteri oluşumundan veya yemeklerden kaynaklı kokuyu gidermek için yeterli olmaz. Hatta kabataslak yapılan ağız temizliği kokuyu mentollü bir hale getirir ve bu da kötü bir durumdur.

Uzun öpüşmelerde ağız kokusu

Saatlerce öpüşmek aslında fiziksel anlamda sağlıklı olabilir. Fakat ağız sıvılarının teması bakteri üretimini hızlandıracağı için kabataslak fırçalama asla yeterli olmaz. Birliktelikten önce en az iki defa sağlıklı fırçalamak önemli. Hatta uzun süren öpüşme aralarında tekrardan dişler fırçalanmalı veya ağız bakım suyu kullanılmalı. Müthiş hijyenik ağızlarla öpüşmek emin olun aşkı ve duyguları daha da körükleyecektir. Çünkü hijyenin ve temizliğin insan duyguları üstünde ciddi etkileri olur.

Bir önceki pasif gay etkileme yöntemleri başlıklı yazı da yine temizlik konusuyla alakalı. Dilersen bir bak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.