Crossdresser olmak nedir? Crossdressing bir yönelim midir?

Crossdresser olmak nedir? Crossdressing bir yönelim midir?

Crosdresser olmak ne demektir? Crosdressing olgusu

Bayan kıyafetleri giyen erkek (veya erkek kıyafeti giyen kadın anlamına da) gelebilecek İngilizce bir tanımdır. ‘Crosdresser: Zıt giyinen ve Crossdressing: Zıt giyinme’ şeklinde de tercüme etmek olası elbette. Mütercim tercümanlık eğitimi almış biri olarak böyle çevirmenin kulağa pekte kötü gelmediğini düşünüyorum. Elbette bazı yabancı kelimeleri çevirmeye gerek kalmadan kendi dilimize ‘olduğu gibi’ alırız. Ancak kimse CD demek varken zıt giyinen demeyi tercih etmeyebilir 😅

Şov dünyasında bilinen Dragqueen ve Dragking nedir? 

Aslında erkek kifayeti giyen kadınlar Eğlence dünyasında (show business’da) Dragking olarak, erkekler ise Dragqueen olarak bilinir ve adlandırılır. Ancak emin olmamakla birlikte, söz konusu özel hayatlar olunca, karşı cinsin kıyafetlerini giyme olayının Crossdressing tanımını aldığını düşünüyorum. Çünkü söz konusu, birebir özel ilişkiler olduğunda, Crossdresser birey çoğunlukla cinsellik amaçlı Crossdresser olmayı tercih etmiştir diyebiliriz. 

Crossdressing Ve Eşcinsellik

Crossdressing veya Crossdresser kelimeleri, tam olarak bir cinsel yönelimi temsil etmemekle birlikte günümüzde ve dünyanın bu bölgesinde çoğunlukla, eşcinselleri temsil etmektedir.Crossdresser olmak illede eşcinsel olmayı gerektirmiyor. Crosdresser olmak tarifi çok zor olan, ‘insan ve cinsellik’ ikilisisi çerçevesinde incelenebilecek evrensel bir konudur. Yönelimlerle tam olarak alakalı değildir. 
Bu bağlamda kadınlardan hoşlanan heteroseksüel erkekler de Crosdresser olmak isteyebilir. Yani konu, kadın partneriyle kadın kıyafeti giyerek birlikte olmayı fantazi boyutunda tercih eden heteroseksüel erkekleri de kapsamaktadır. Yani söz konusu Crossdressing durumu sadece eşcinsel erkeklerin tercih ettiği bir kıyafet değişikliği (Zıt giyinme) uygulaması değil. Ancak çoğunlukla eşcinsel erkeklerin ve daha çok pasif eşcinsellerin Zıt giyindiğini söylemek mümkün.

Diğer olasılıklar ve veya yanlış anlamalar

Crossdresser’lık günümüzde, daha çok partnere ulaşmak isteyen eşcinsel bireyler için yeni ve çözüm odaklı bir aksiyon bütünü ve hatta bazılarının kendilerini yeniden keşfettikleri renkli bir dünya. 

Kadınlar Crossdresser erkeklerden hoşlanabilir mi? 

Maalesef bunun cevabını vermek ne kolaydır ne de doğru olabilir. Ancak aklımdan geçenleri samimi bir dille ifade etmek isterim. 
Fazla uzatmak istemem hemen şöyle bir örnek vermek isterim. Toplumlarda karı koca ilişkilerinde, kocasının eşcinsel olduğunu alenen bilen bir çok kadın var. Elbette bunu bilmeyen de var. Ancak bir kadının, kocasının eşcinsel olduğunu bilmesiyle kocasının Crossdressing fantazisi olduğunu bilmesi ayrı sonuçlar doğurabilir. Bu bağlamda bazı bayanların kocasının eşcinsel olması, Crossdresser olmasına kıyasen çok önem teşkil etmeyebilir çünkü neticede o bir erkektir. Ancak Crossdresser olmak kadın kıyafeti giymek olduğu için durumlardaki denge burada biraz değişebilir.
Merak ediyorum da; Kadınlar, böyle bir zorunluluk ile karşı karşıya kalsalardı, veya örneğin şu iki soruyu kadınlara sorsaydık, özgür iradeleriyle verecekleri cevap ne olurdu
1- Kocanızın eşcinsel olmasını durumumu tercih ederdiniz?Yoksa2- Kocanızın eşcinsel değil ama Kadın kıyafeti giyerek (yani crossdresser olarak) sizinle birlikte olma fantazisini mi tercih ederdiniz?
Kadın okuyanlar belki cevap yazarlar mi bilemiyorum 

Kişisel deneyimim ve görüşüm

Heteroseksüel Crosdresser erkekleri görmüş biri olarak deneyimlerim şu şekilde oldu. Bence bir erkeğe CD olmanın yakışması meselesi, gören gözle, bakan kişiyle alakalı olabilir 😂 Çünkü ilginç olan, karşımızdaki bir erkek ve davranış olarak asla feminen bir tutum içinde değil ve bayanlardan hoşlanan bir erkek olarak ve doğal olarak gayet erkeksi davranır. Kadınsı giyinmek, yani crossdresser olmak, beraberinde kadınsı davranışlar sergilenmesi gerektirdiği hissi uyandırsa da, kadınlardan hoşlanan heteroseksüel erkeklerin corssdresser olsalar da, kadınsı davranmasını beklemek doğru olmayabilir.   Ancak daha çok ve sıklıkla görmeye alışkın olduğum pasif eşcinsel erkeklerin Crossdresser olma durumları çok daha farklı. İşin ilginç tarafı tam da bu kısım… bazı kişilerin cinsel hayatlarında zihinsel bir farkındalık sıçraması yaşarcasına davrandıklarını gördüm. Çünkü tam bu noktada hemen şu açıklamayı eklemek isterim. Henüz, eşcinsel kimliğini fark edip kabul aşamasına geçmemiş ve otoritelerce latant (geç eşcinseller) şeklinde tanımlanan bazı eşcinsel erkeklerin, kimliklerini bu şekilde fark ediyor olmaları da söz konusu. Veya bazılarının, tabiri caizse, ne oldum delisi olması ve bir genç kız gibi nazlı ve elde edebilme potansiyelinin artmasıyla gelen irrasyonel bir tutum olarak da sonuçlanabilmesi söz konusu elbette…
Genel olarak görmeye alışık olduğumuz Crossdresser’lık olgusu, mümkün olduğunca kadınsılaşmaya yönelik, özel ilişkilerde kadın olmayı tercih edenlerin almayı istedikleri şekildir. Bu kişilerin büyük bir çoğunluğunun Transseksüel yönelimli kişiler olma durumları da olasılıklar sahilinde olabilir elbette. Ancak bundan emin olmak için şahısın kendisine sormak gerekir. 

Günümüzde özellikle sosyal medyada Crossdresser olarak partner arayışı çok yaygın.

Sosyal medyada çok başarılı olandan daha az başarılıya kadar Crossdresser bireyler görmek mümkün. Bu bazı pasif eşcinsellerin partner bulmayı kolaylaştırmak için hali hazırdaki duygularına eşlik eden yeni bir keşif gibi… Ve özellikle LGBT dünyasında son zamanların cinsellik akımlarından biri…
Dilerseniz kavramla ilgili otorite sayılabilecek şu Wikipedia kaynağına bakabilirsiniz: https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Crossdresser

Cd olmak isteyen crosdresser arkadaşlara tavsiyeler

Cd olmak isteyen arkadaşlar için tavsiye: Taksimden Tarlabaşına girerken rast gele aralıklarla cadde boyunca peruk satan dükkanlar bulmanız mümkün. Birinci sınıf gerçek saç veya gerçek saç gibi görünen yapay peruklar bulabilirsiniz. Gerçek olmayan saçlar kullanımınıza bağlı olarak kısa süre içinde perme perişan olabilirler. Başlangıç için hiç fena sayılmaz. Ancak sürekli olarak iyi bir peruğun gerekli olacağını da unutmayınız. Şu görsellere bakabilirsiniz.

Crossdresser dünyasında ayrıca bilinen çok ünlü fenomenlerde var. Bu kişiler için crossdresser olmak artık bir hayat biçimi. Hatta bu kişiler bu hayat biçimleriyle fenomen olmuşlar. Ayrıntıları okumak isterseniz bu yazıya mutlaka bakınız. https://stories.angelsturkiye.com/2020/03/crossdressing-dunyasinda-unluler-ve-profesyonel-crossdresserlar/ ayrıca hem sitemizden hemde Tumblr’ın engin görsel denizinden sürekli crossdresser arkadaşlık görselleri paylaştığımız tumblt sitemize ge göz atmak isterseniz lütfen linke tıklayarak yazıya gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir