4 Kasım 2019 Pazartesi

TRAVESTİ KULÜBÜ SAHRA BAR / İSTANBUL-TAKSİM


Travesti kulübü Sahra LGBT kesimin ve özellikle crossdresser ve transların rahat eğlendiği bir mekandır. Videolara bakarak karar verebilirsiniz.


İstanbul’da LGBT ortamında olup ta sahra travesti kulübünü görmeyen olmuştur ama duymayan da olmuş mudur? Uzun zamandan sonra İlk defa gidince değişikliği de görünce şaşırdım açıkçası... Yaşımız 21 22 olduğu yıllarda oralarda az gezip tozmadık! Ama zaman işte bildiğiniz su gibi geçiyor… Ben her ne kadar gençliğimden güzelliğinden bişi kaybetmemiş olsam da zaman maalesef geçiyor ve bizler büyüdük… Ancak Sahra bar hep vardi ve sanırım bundan sonrada var olmaya (umarım) devam edecek… E tabi gidince hep yeni nesil lgbt gençleri görüyorsunuz…. Eski yüzlerden maalesef kimse yok. Eee hayat bu! İnsanlar, yüzler, tarihler, olaylar ve yaşananlar değişir ama mekanlar insanlardan çok daha uzun kalmaya devam eder… Bu zamanın kuralıdır.

Aslında İstanbul’da yaşayan bütün transların gittiği bir kulüp olduğunu iddia etmek doğru olmaz. Keza özellikle daha iyi standartlarda yaşayan ve özellikle 35 40’lı yaşlarında olan bazı trans bireylerin aklında Sahra barın, alt tabaka, varoş bir yer olduğu kanısı yaygın olsa da, söz konusu eğlence olunca bu kavramlar tartışılır. Elbette özellikle genç ve güzel trans kadınları görmek yüksek olasılıklar arasında.

E dönem dönem değişiklik gösteren demirbaşlar da söz konusu. Öyle ayda yılda bir gidince o yüzleri görmezsem iyi hissetmem diyebilirim Sahra bar işte yıllardır var olan değişmeyen konseptiyle Türkiyenin ilk trans klübu.

Crossdresser’lar da sıklıkla tercih ediyor.


Bildiğiniz gibi, özellikle, LGBT ortamında, son 5 6 yıldır daha da moda olan Crossdresser’lık olgusu, aslında trans kadın olmayı isteyen bir çok gizli birey için de rahatlatıcı, alternatif olarak, kısa süreli bir kadınlık olgusudur. Cesaretini toplayıp Crossdresser olarak dışarı çıkmak isteyenler için de ilk seçeneklerden biri olan sahrada, bu gizli kişiler kendi gibi olanlarla karşılaşabilir tanışabilir… Kimliğini yaşamak konusunda çekinceleri olanlar dilerlerse taksiyle kapısının önünde inip içeride diledikleri gibi eğlenebilirler. Mekan tüm LGBT’yi koruyup kollayan bir işletme anlayışına sahip. Genel olarak, özellikle trans kadınların uğrak noktası olan Sahra travesti kulübü, özellikle Crossdresser’lar içinde son derece arkadaş canlısıdır.

Travesti kulübü Sahra ne zamandan beri var diye soranlara kısa açıklama


Taksimde, özellikle travesti kulübü konseptiyle bilinen ve İstanbul’un neredeyse en eski LGBT mekanı olan Sahra barın, örneğin ben 1999 yılından itibaren var olduğunu biliyorum ama sanırım daha önce açılmış. Konu hakkında net bilgi edinirsem yazıyı güncellerim çünkü ne zaman açıldığından emin değilim yanlış olmasın.. Bilen varsa yorumlardan eklesinler lütfen. Sahra barın nerede olduğunu bilmeyenler için adres şu şekilde: : Kayıtlarda Kuloğlu Mahallesi olarak geçiyor.. İstiklalden girişte biraz ilerde Sadri Alışık Sk. 42a, 34433 Beyoğlu/İstanbul… Kime sorsanız gösterirler.

Sahranın değişen ve kalıcı yüzleri

Özellikle İstanbul'da bilinen en eski trans kulüplerinden bir tanesi olan Sahra yıllardır birçok farklı yüzü eğlenceli ortamında konuk etmiş bir trans ve lgbt kulübüdür.. Kim bilir bizden öncesi de varsa eğer, kimler gelip geçmiştir Sahra'dan... Aslında sahra'ya her gidişim ayrı bir heyecan, ayrı bir muhabbet, ayrı bir macera! Ve yıllardır ara ara giderim sahra'ya. Tabii her üç beş yıldan sonra her 3 5 yıl önce gördüğüm yüzleri nadiren görürüm... Sahra burası... Hep farklı yüzler demek için de yeterli, hep aynı kişiler demek için de... Sahra bar aslında çok popüler olmasının yanısıra bazı lgbt kesim tarafından varoş bir yer olarak görülüyor...

Sahraya gittiğim zamanlardan bir tanesinde çıkışta after clup konsepti olan Depo gay bar’a geçtim. ne yalan söyleyim yaklaşık 4 5 yıldır varmış ancak ilk kez gittim. İlk gittiğimde bir hayli boş olan kulüp alttaki videoda da göreceğiniz üzere sabahın erken saatlerine doğru tıklım tıklım oldu… İyi seyirler


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder