Avatar 2 Vizyon tarihi ve devam filmleri

Avatar 2 Ne zaman Vizyona Girecek

Avatar 2 filmi tüm film severlerin dikkatini çekecek türden destansı bir dörtleme ile geliyor. Bu film bugüne kadarki tüm hasılat rekorlarını yerle bir edebilir. 2009 James Cameron yapımı Avatar filmi gelmiş geçmiş en yüksek film hasılatına sahip olağanüstü bir başyapıt olmuştu. 1999’da sinema tarihinde bir dönüm noktası olan The Matrix filminden tam on yıl sonra 2019 da Avatar filmi yeni bir tarih yazdı ve gişe rekortmeni oldu. Çok uzun süre ünvanını koruyan Avatar’ın rekorunu ise 2019’da Marvel imzalı Avengers Infinity War küçük bir farkla kırdı. Aradan uzun zaman geçti ve Avatar’ın devam filminin geleceği dedikoduları sürüp giderken nihayet Avatar 2 filmin tarihi biraz daha belli oldu. Şimdi gözler yayınlandığı yıldan bugüne kadar merakla beklenen yeni devam filminde.
IMDB kaynaklı bilgiye göre 17 aralık 2021 de (bu tarihte değişiklik olabilir ) Türkiye’de gösterime girecek. Bu defa tek film değil 4 seri film olarak çekilecek ve ilk 2 bölümün hazır olduğu söyleniyor. Bölümler şu şekilde

The way of water (Suyun yolu)
The seed Bearer  (Tohum taşıyıcı)
The Tulken Rider (Tulken sürücüsü)
The quest for Eywa (Eywayı Arayış)

Avatar filmini özel yapan nedir?

Söylenenlere göre aslında Avatar’ın senaryosu filmin yapılmasından çok uzun zaman önce tamamlanmış ancak filmin yapılması için sinema teknolojisinin gelişmesi beklenmiş ve tamamlanması 2 yıl kadar sürmüş. Bu bağlamda denebilir ki, senarist olmak biraz ileri görüşlü bir vizyon gerektiriyor. Aslında yakın zamanda vizyona girip de senaryosu yıllar önce yazılmış olan tek film Avatar değil. Geçmiş tarihli çizgi roman veya diğer senaryolardan, hatta çok daha geçmişteki bazı filmler bile bazı yapımcılar tarafından yeniden ele alınmış.

Örneğin Ghost in The Shell (Kabuktaki Hayalet) adlı film aslında 1995 yılına ait bir çizgi romandan uyarlanmıştı. Ancak her senaryo film olmak için Avatar gibi sinema teknolojisinin gelişmesini beklemiyor. Sinema filmi çekmek için filmlerin ne kadar hasılat yapacağı vs gibi ticari kaygılar bir senaryonun film yapılıp yapılmamasında önemli parametlrelerden biri. Avatar 3 d sinema teknolojisini en iyi kullanan film olmuştu ancak filmin bu derece başarılı olmasını sağlayan sadece 3 d teknolojisi değil ayrıca muhteşem konusuydu. filmi halen izleyemeyenler, filmi izlerse, gerek konusu, gerek görsel efektleri ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan kurgusuyla neden bir baş yapıt olduğunu çok daha iyi anlarlar.

Avatar, insanı ve canlılığı konu alan bir baş yapıt

Avatar 2

İnsan oğlunun hırsına ve istilacı yapısına da ufaktan dokundurma yapan film, gelişmiş toplulukların gelişmiş teknolojiyle, bazı ilkel toplulukları nasıl yavaş yavaş yok ettiğine de bir nebze örnek teşkil ediyordu. Bu filmi özel yapan sebeplerden biriside bu olabilir. Canlılığın olduğu her yerde olası yaşamsal olasılıkları ve güç dengelerini, aynı bizim gezegenimizdeki gibi, büyük coşku ve istekle resmetmişlerdi çünkü… Bir sonraki Avatar 2 için ne olabilir?

Film hakkında ön görülerim: Avatar 2, yakın zamanda rekoru kırılana kadar, 10 yıl boyunca listelerde hep en üstte kaldı. Sanki bu filmi yapmak için özellikle birilerinin kendi rekor hasılatlarını geçecek bir film yapılmasını bekliyorlar, belki de bu yüzden 2020 sonu vizyona girmesini beklediğimiz film 2021 yılına kalmıştır. Hani daha ve çok daha iyi bir şey olsun diye rötuşluyor olamazlar mı ?

Bir film için harcanan ilk rekor bütçe:

Bence bu film için  1- Şimdiye kadar hiç bir filmin reklamının yapılmadığı kadar reklam yapılabilir ya da 2- Reklam taktiği değişebilir ve Avatar’ın kendi marka gücüyle, sandığımızdan daha düşük bütçeli bir reklamla da rekoru kırabilirler. 3- Avatar 2’nin başarısız olma ihtimali çok çok düşük yada bekleyip görelim… Güncelleme olursa ekleyeceğim https://stories.angelsturkiye.com/2019/04/avengers-end-game-bugune-kadarki-en-iyi-avengers-spoiler-yok/

Bu arada James Cameron imzalı şu filmlere bir göz atmak istersen IMDB Originals tarafından hazırlanan alttaki trailer vidoya da bakabilirsin

Avatar 2 filmiyle alakalı son şu wikipedia kaynağınada göz atabilirsiniz. https://en.wikipedia.org/wiki/Avatar_2

Avatar 2 hakkında son twitler