Gay arkadaşlık

Gay arkadaşlık

Gay arkadaşlık ne demektir? Peki ya Gay ne demektir?

Gay arkadaşlık nedir gibi bir soruyu yazarak başlamamın sebebi belli. 😉 Ama öncelikle Gay ne demek onu iyi bir anlayalım…. Maalesef henüz Gay ne demek bilmeyen insanlar var; Evet biliyorum, bunu bilmeyen insanların çok olması biraz ilginç mi desem, kötü mü desem anlamadım. Şimdi direk şöyle tanımlayalım; gay demek eşcinsel olmak veya homoseksüel olmak demektir, veya bayanlar için lezbiyen olmak demektir. Ama nedense, bu şekilde kısaca tanımlayınca, insanların kafasında ilginç bir antipati oluşuyormuş gibi geliyor bana. Halbuki hepside aynı şey, fakat bu farklı kelimeler dil bilimsel açıdan farklılıklar gösteriyor. En azından psikolojik açıdan farklı etkileri olduğu aşikar. 🙂

‘Gay’ kelimesi aslında İngilizce kökenli olup ‘homoseksüel’ kelimesiyle aynı şeyi karşılıyor. ‘Homo seksüel kelime çiftindeki ilk ‘homo’ kelimesi de aslında Yunancadan türemiş ve Latinceye de benzer şekilde geçmiş ancak Almanca olarak popülerleşmiş… Ancak burada sadece basitçe ve kabataslak açıklamaya çalıştım. Bilgilerin doğruluğundan şüphe edin gerekirse buradaki linkten ayrıntılara bakın ve hatta oradan sonra dallanıp budaklanan diğer ayrıntılara bakabilirsiniz. Yani ‘homo seksüel’ deyip geçmemek gerekiyor 😉

Kabataslak ‘Gay’ olmanın tanımı

Türkçede karşılığı ‘eşcinsel’ olan kelime aslında ‘homo seksüel’ kelimesinin çevirisidir. Ancak ülkemizde ‘homo seksüel veya eşcinsel kelimesi yerine İngilizce olan Gay kelimesi daha da popüler olmuş durumda dersek çok yanlış olmaz. Bu hem biyolojik erkekler için geçerli hem de biyolojik kadınlar için geçerli. Yani gay olmak sadece erkekler için değil kadınlar içinde gay olmaktır. Ancak ülkemizde Gaylik daha çok erkekleri temsil etse de kadınlar için lezbiyen kelimesi daha da popülerdir. Ama yukarıdada belirttiğim üzere gay kelimesi her iki cins içinde geçerlidir.

Seksüel veya duygusal olarak erkek erkeğe ilişkiye giren biri olmak demek  ‘gay olmak’ demektir

Seksüel veya duygusal olarak kadın kadına ilişkiye giren biri olmak demek ‘ gay olmak’ demektir.

Gay arkadaşlık?

Gay arkadaşlık yukarıda bahsi geçen tanıma uygun kişilerin bir biriyle arkadaşlık kurmasıdır dersek yine çok yanlış olmaz 😉 Yani asıl-olan arkadaşlık falandır dermişim :)… Gay arkadaşlık kelime çiftinin aslında kişisel bazda, günlük hayatta tam bir kullanımı yok denecek kadar azdır. Çünkü bu daha çok kişilerin Google ve benzeri arama motorlarında kendileri gibi düşünen insanların olduğu arkadaşlık sitelerini bulmak için kullandıkları bir kelime çiftidir. Ve bu sıralar gittikçe daha popüler hale gelmekte. E tabi insan sayısı artıyor. Teknolojiye ve İnternet’e olan talebin artması da çok normal. Bu bağlamda insanlar ve özellikle lgbt bireyler bir çok sebepten ötürü gay arkadaşlık sitelerinde kendilerini ifade edip yukarıda bahsi geçen tanımlar çerçevesinde duygusal veya seksüel birliktelik yaşayabilecekleri partnerleri bu şekilde bulmaya çalışıyo. Bu yüzden böylesi bir tanım ile gay arkadaşlık kelimesine bir açıklık getirmek istedim. Yani ‘gay arkadaşlık’ kelime çifti sadece bir arama sorgusu. O halde sizler için hazırladığımız gay arkadaşlık sitesini daha yakından tanımak ve sunduğu ayrıcalıklı ve adil özellikleri keşfetmek üzere okumaya devam edin. 

Gay arkadaşlık siteleri son zamanlarda bir hayli revaçta

Aslında sadece ülkemizde değil dünyanın bir çok coğrafyasında bu ve benzeri gay arkadaşlık, lgbt arkadaşlık, lezbiyen arkadaşlık gibi daha da spesifik hizmetler sunan niche siteler de gittikçe daha da poıpüler olmaya daha da çok kullanılmaktadır. Bu arayış doğal olarak demografik değişiklikler gösterse de 10 yıl öncesine kıyasla daha da popülerleşmiş durumdadır. Ve artan talebi karşılayacak ve doğru düzgün ilişkiler bulmanızı sağlayacak kadar iyi arkadaşlık siteleri ve uygulamaları var mı konusu ayrı bir tartışma olsa da kullanıcıların elinden gelen tek şey bu ve benzeri kelime çiftini sadece arama motorlarında aratmaktır. Hali hazırda bildiğiyle yetinmeyen yeni yüzler keşfetmek yeni insanlarla şansını denemek isteyen kişiler farklı arkadaşlık sitelerine yöneliyor. Bu da çok normal.

AngelsTurkiye Gay arkadaşlık sitesi ciddi ilişki arayışında olanların ilgisini çekmek isteyen türde üstelik tamamen ücretsiz.    

AngelsTurkiye senin için yeni bir alternatif. Ve burada ciddi düşünen insanları toplamak ana hedefimiz. Elbette kimin ne yaşayacağını bilemez ve garanti edemeyiz. Ancak basit önlemler ile daha ciddi niyetli kişileri bir araya toplamak sağlıklı bir yaklaşım olacaktır diye düşündük ve hiç de zor olmayan bazı bir kaç küçük önlem aldık. Projemize katılmak isteyen kişilerden (elbette tüm gizlilik haklarını koruyarak) üyeliklerini etkinleştirme mail ile etkinleştirmeleri şartını koyduk. Herkes gerçek bir mail adresi veya kişisel mail adresini kullanmak istemeyebilir ama iletişimde olacakları bir mail açarak onu kullanabilirler. Bu sadece kişilerin gerçek kişi oldukları veya kendileri olduklarını ıspatlamalarının basit bir yolu ve en azından ciddi düşünen birinin bu adımları tamamlaması ve aşk için yeni bir platformda olmak istemesine engel teşkil etmez. 

Biz yinede; sadece tek gecelik ilişki arayışında olanlara engel olamaz, engelleyemez veya engellemek istemeyiz. Keza bunu bilemeyiz de! Bu yüzden arkadaşlık sitesi hizmetimizi böyle düşünen kullanıcılardan arındırmak bu profilleri silmekten geçer diye düşündük bir daha geri gelmezlerse 5 gün içinde sistemdeki tüm varlıklarını silmeye programladık. Keza üçüncü günden sonra etkinleştirme ekranıyla karşılaşacak olan üyeler fikirlerini değiştirirlerse doğru bir mail adresiyle üyeliklerini etkinleştirebilirler. Kalmak istiyorsa ciddi düşünüyordur ve profilini mail adresiyle etkinleştirir. Bu küçük önlemin topluluğumuza büyük farklar katacağını düşünüyoruz. 

Sosyal medya hesabıyla profil doğrulama!

Kişiler dilerlerse hali hazırda doğruladıkları bir sosyal medya hesabıyla sitedeki profillerini doğrulayabilirler. Bu durumda üyelikler sistemden silinmez. Ve sosyal medya hesabıyla giriş yapanlar diğer kullanıcılar tarafından daha çok ilgi görürler. Sosyal medya hesabıyla profilinizi doğrulamanın partner arayışında avantajları olduğunu her zaman göz önünde bulundurun.

Çok daha adil bir gay arkadaşlık platformu sunmak için uğraşıyoruz

Özel resimleri görmek veya profilleri gezmek için daha adil bir platform. Sitemiz tamamen ve kendinizi özgürce ifade edebilmeniz veya tamamen gizli kalmanız için tasarlanmış bir algoritma ile çalışır. Bazı ince detayların diğer gay arkadaşlık sitelerinde olduğundan daha adil olduğunun altını çizmek faydalı olacaktır. Örneğin; özel resimlerinizi görmek isteyen birisi sizden izin istediğinde varsa kişinin kendi özel resimleri de karşılık olarak açılır. Diğerlerinin profillerini gezmek, fotoğraflarına bakmak isteyenler kendi profilinde resim yüklememiş ise, sistem kişilerin profil foroğraflrını görmesine izin vermez. Ve kullanıcıyı profil resmi yüklemesi için zorlar. Bu özellikle resmi olmadan selam sabah soranlardan hoşlanmayanları sevindirecek bir çözümdür. Görüntülü görüşme vb. diğer ilginç özellikleri keşfet veya hakkımızda sayfasından daha fazla ayrıntıya ulaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir