Arkadaşlık siteleri ve Aşk

Arkadaşlık siteleri ve Aşk

Arkadaşlık sitelerinde aranması gereken şey aşk mıdır veya aşkın aranması gereken yerler arkadaşlık siteleri midir? 



Maalesef bununla ilgili pek bir bilgim yok!! Bu bağlamda söyleyebileceğim çok az şey var. Sonuç olarak insanların herhangi bir arayışları söz konusu ise insanlar artık direk arama motorlarını kullanmayı tercih ediyor... İnsanların evlerini arabalarını bazen işini ve sıklıkla parasını cepten yönetebildiği bir çağdayız... Elbette teknoloji bu anlamda güzel... Ancak arkadaşlık siteleri ne için var? insanlar artık arkadaşlık sitelerini kullanmayı tercih ediyor zira sürekli bir partner arayış halindeler. Bu arayışta da farklı farklı kelimeler telefonlarının google arama kısmından bir kaç tıkla aranıyor. Tamda bu noktada yazdıkları kelimeler arayışa göre değişiklik gösteriyor. Bu aramalar kişilerin cinsel tercihlerine göre farklılıklar göstermektedir. En çok aranan kelimelerin başında arkadaşlık siteleri, arkadaşlık sitesi, bayan arkadaş, travesti arkadaş, gay arkadaş erkek arkadaş vb diğer kelimeler. Elbette baz alınan kelime skalası, yetişkin içerikli olan kelimeleri kapsamıyor. Basitçe arkadaşlık sitelerini taramak için yapılan kelimeleri baz aldım. Çünkü kelimeleri daha bir hardcore yapıp blogumu kapattırmak istemem :) 

Arkadaşlık sitelerinden elde edilebilecek tek şey, gecelik ilişkiler mi?

Bununla ilgili konuşmak veya kullanıcı davranışlarını analiz edip bir sonuca varmak çok kolay değilse de genel bir kanıya varmak mümkün...
Ya aşkı bulursam? İşte orasını kimse bilemez!! Sonuç olarak insanların bir yerlere giderek partner bulmaları ile cep telefonlarındaki uygulamalar ile partner bulmaları arasında çok temel farklılıklar yok... İnsanların bir biriyle tanışmak için arkadaşlık sitelerini kullanıyor olmaları da son derece normal. Çünkü aşk arayışı temelde cinsellikle orantılı ilerleyen bir istek. Yani canı aşk isteyen arakdaşlık sitelerine giriş yapıyor :) Elbette elimde çok sağlam kanıtlar veya bununla ilgili oluşturduğum ıspatlı ve yazılı vs.. bir veri yok.. Sadece inandığım ve gözlemlediğim bir izlenimim var :)  

İnsanlar aşk yapabilecekleri veya seks yapabilecek kişileri bir birinden ayırıyor mu acaba ?


Bu bağlamda şunu da ekleyebilirim ki arkadaşlık sitelerine üye olan çoğu insan temel içgüdülerinin de tetiklemesiyle bir sisteme üye oluyor. Hatta bazıları profillerine olan inandırıcılığı arttırmak için gold üyelikler satın alıyor ve daha kolay partner bulabiliyorlar. Aşk seks isteğiyle güdümleniyorsa ve insanlar bu arayışta doğru kişiyi bulana kadar farklı farklı arkadaşlık sitelerini kullanıyor veya kullanmaya devam ediyor olabilir.... Arayışın biteceği yok.. Aslında kişilerin aradıkları arkadaş mı seks mi konusuna şu blogta bulduğum bir yazıya istinaden yorum niteliğinde yazdım.. Yazıda daha resmi sitelere -konuyla alakalı yazılmış yazılara- ulaşabileceğiniz linkler de verilmiş  Dilerseniz yazı içindeki arkadaşlık siteleri kelimesine tıklayarak ulaşabilirsiniz. 
Sence bu yazı nasıl

Yorum Gönderme

0 Yorumlar