Dünyanın transseksüel şöhretleri

Dünyanın transseksüel şöhretleri

İlk bakışta tüm dünyada, trans bireyler seks işçiliği ile özdeşleştirilmiş. Bazı gelişmiş toplumlarda trans birey olmak bir norm haline gelmişse de, dünyanın geri kalan büyük bir çoğunluğunda halen anorm olarak görülmekte. Amerika ve Avrupanın bazı ülkelerinde yasalarla korunmuş ve hakları verilmiş ve uzak doğudaki bazı ülkelerde pozitif ayrım ile özümsenmiş ve yaşamın bir parçası ve kültürün parçası olmuş transbireyler uzak doğudaki bazı ülkelerde fafafini olarak adlandırılıyor. Türkiyede genel olrak travesti kelimesinin temsil ettiği trans kadınların da nerdeyse hepsi seks işçisi olarak görülmekte. Türkiyede tüm trans bireyler algıda tek bir anlam altında toplanmış gibi görünse de bu durum kesinlikle böyle değildir. İçlerinde şarkıcı, sanatçı, avukat, doktor, öğretmen ve farklı meslek dallarında olan yeterincede örnek olsa da görünen tarafının büyük bir çoğunluğunda seks işçileri de var. Ülkemizde ve dünyada bu algıyı ters yüz eden onlarca trans bireyden bir kaçı...

Andrej Pejic Tüm dünyada en ünlü trans modellerden olup yaşamda var olma hakkını muhteşem yeteneğiyle birleştirdi. Hem feminenliği hemde maskülenliği kendine son derece yakıştırdı ve biz onu 2012 yıllarında Androjen model olarak tanıdık. 2014 yılında ameliyatla kadın olup Andreja adını almıştır.
İnes Rau 24 yaşında cinsiyet değiştirme ameliyatı olmuş ve erkeklikten kadınlığa geçmiştir Afrika kökenli Fransalı Modelin sağdaki resimde erkek halini görebilirsiniz. İnes Rau ünlü trans model Andreja Pejic ile yakın arkadaşlar.İsis king Amerikalı 1985 doğumlu ve modacı soldaki fotoğrafında erkek halini görebilirsiniz Amerika'daki en popüler translar dan biridir... Ayrıca tasarımcı ve modacı olan Isis king dünyaca ünlü trans bireylerin yetenekli olanlardan biri.Janet Mock Yazar TV sunucusu Ama en çok da trans kimliğe tanınıyor erkek hali solda Sağdaki ise son hali başarılı bir değişim denebilirRüzgar Erkoçlar Türkiye'de en çok Gündem olan trans erkeklerden Rüzgar Erkoçlar kadın olarak doğmuştu. Sonradan erkek oldu. Ameliyat ve hormon tedavileri sonucu şu sıralar tam olarak erkeğe benzemektedirBülent Ersoy Hakkında çok şey söylemeye gerek var mı ? Türkiyede yediden yetmişe bilmeyen duymayan yoktur. Dönemin en çok ses getiren, sansasyonlar yaratan en ünlü türk trans… Yalnızca cinsiyet değiştirmemiş aynı zamanda kimliğini de değiştirmiştir kimliği şu anda pembe kimliktir resmi olarak kadındır daha önce resmi evlilikleri olmuşturAndy-Larry Wachowski  Matriks filminin yaratıcıları Andy ve Larry Wachowski kardeşler yeni islmleri Lily Wachowski ve Lana Wachowski ile Trans kimlikleri ile karşımızda. Ne oldum demiceksin ne olacağım diyeceksin :)

Sence bu yazı nasıl

Yorum Gönderme

0 Yorumlar