Lgbt

Trans kadınlar Bülent Ersoy’u Seviyor mu?

Travestiler Bülent Ersoy’u Seviyor mu? Seviyor olmarının sebebi, Bülent Ersoy’un imajı mı ? Bu durum günümüzde geçerliliğini koruyor mu ?

bülent ersoy

İnkar etmek mümkün değil.. O büyük bir usta! Ve evet, bir zamanlar o da bir erkekti… Türkiye’nin bilinen en büyük isimlerinden ve ilk transseksüel kadınlarından birisi… Tabi seviliyor olması ve travestilerin ona düşkünlüğü bir tesadüfte olabilir… Burada önemli olan tabiki travesti olmak transseksüel olmak değil.. Ancak Bülent Ersoy’un transseksüel durumu istesek te istemesek te bir örnek teşkil ediyor.. Ve daha başka fiziksel veya manevi sebeplerde var elbette..

Hani demem o ki; Bülent Ersoyu sevmek için kim olduğunuzun önemi yok!! Onu sevmemek saygı duymamak elde değil.. Kim olduğunun önemi tabiki yok.. Önemli olan sanatı sesi eğitimi başarısı.. Ve bütün bunların sonucu olarak gücü kudreti makamı bir başka hayranlık uyandırıyor insanda.. Çünkü O Bülent Ersoy… Bülent Ersoy Arabesk kültüründe de var Sanat müziği kültüründe de! Öncelikle şu noktayı açıklığa kavuşturalım… Bülent Ersoy arabesk parçaları öyle muhteşem okur ki.. Eğitiminden aldığı güç bir yana, sesi ve otoritesiyle her şeyi dolduran bir sanatçı. Ayrıca ülkemizdeki arabesk kültürünü de göz ardı etmek zor! Bu yüzden kızlı erkekli hepimizin arabesk dinlediği bu kültürde, Bülent Ersoy’u sadece trans kadınlar seviyor demek doğru olmaz.. Ama dediğimiz gibi bu konuyu Bülent Ersoy’un transseksüel olarak bir örnek teşkil etmesine bağlayarak ele aldık…

Günümüz travestilerinden 1 veya 2 kuşak öncesi de Arbesk kültürüne bi hayli sahipti… Ve özellikle o dönemlerde ki travestiler daha çok severdi Bülent Ersoy’u. Ve doğal olarak günümüzde de en çok onlar seviyor demek pek yanlış olmaz… Ve bunun tek sebebi Bülent Ersoy’un trans olması değil ama trans olmasının da büyük katkısı var diyebiliriz. Trans kadınların çoğu kendini onun yerinde görmek isteyebilir bu çok normal… Bülent Ersoy bir çok trans kadının aslında ikonu veya özendiği kişidir… E tabi her trans kadın için geçerli bir durum değil bu.. Heleki günümüz dünyasında lgbt topluluğu çok daha başka yerdeyken bu durum tamamen farklılık dahi gösterebilir. Rock müzik, metal müzik, klasik müzik seven ve veya arabesk müziği sevmeyenlerde doğal olarak vardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir